Sponsorlu Bağlantılar

Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burun estetikleri yani rinoplasti başlı başına tıbbi bir ameliyat türüdür. Bu ameliyat üzerinden burundaki çeşitli problemlerden kurtulabilirsiniz. Burun estetikleri en iyi ortamlar üzerinden kusursuz bir şekilde uygulanır. Bu nedenle de geçmiş senelere oranla burun estetikleri bugün daha çok tercih ediliyor.

Diğer estetik ameliyatlarında olduğu gibi burun estetiği riskleri sadece amatör türünden estetik ve plastik merkezinde yer alır. Bu gibi kalitesiz klinik merkezleri garantili olmadığından yan etkileri oldukça fazladır. Bu da sizlerin riskli bir şekilde burun estetikleri ameliyatları almanıza neden olacaktır. Bu nedenle burun estetiklerinde mutlaka garantili hizmet sunan estetik ve plastik merkezi tercih etmelisiniz.

İster klinik merkezi sitesinden ister direk olarak klinik merkezine başvurarak burun estetikleri randevunuzu hemen alabilirsiniz. Estetik ameliyatında burun kenarlarından kesiler açılır. Bu aşamadan sonrasında ise burun içerisine giriş yapılarak burun inceltilir. Böylece ameliyatınız en fazla 10 saat içerisinde tamamlanır.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetikleri garantili bir şekilde uygulanır. İlk olarak burun içi incelenir. Burun içerisinde ayrıca et parçacıkları olup olmadığı kontrol edilir. Etler yer alması durumunda ameliyat içerisinde etler de ayrıca alınır. Bu kapsamda ameliyat sonrasında hastanın sağlıklı bir şekilde nefes alıp vermesi de sağlanır.

Burun estetiklerinde burun kesileriyle burun kanatlarından içeri girilir. Bu aşamadan itibaren ise burun içerisinden kemik ya da kıkırdak dokusu inceltilir. Böylece hastanın tarif ettiği şekilde yeni ince bir burun dizaynı elde edilir. Estetik ameliyatlarında asıl maksat direk olarak hasta memnuniyeti sağlanmasıdır.

Kimlere Uygulanır?

Burun estetikleri yasal olarak 18 yaşından itibaren uygulanabilir. Bu yaş aralığı öncesinde burun kemiği olgunlaşmamış olması sebebiyle burun estetikleri uygulanması tavsiye edilmez. Burnunda kavisler olanlara,burun içerisinde etler yer alanlara burun estetikleri güvenle uygulanabilir. Bu ameliyat türünde ayrıca hızlı neticeler alınır. Bu kapsamda hastanın zaman kaybı yaşaması söz konusu değildir. Burun estetikleri açık ve kapalı olmak üzere toplamda 2 farklı model üzerinden uygulanır. Özellikle kapalı ameliyat türü daha çok uygulanır.

Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Burun estetikleri özellikle nefes alış verişi olumsuz yönde etkileyebilecek düzeyde burun içerisinde etlerin meydana gelmesi durumunda,burunda ciddi anlamda kavis sorunu hasıl olması durumunda uygulanabilir. Bu önemli sebepler haricinde burun estetikleri uygulanmasına gerek yoktur. Bugün yüksek teknolojili cihazlar üzerinden en zorlu burun şekil bozuklukları dahi kolayca ameliyatla düzeltilebilir.

Burun Estetiği Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Burun estetiklerinden öncesinde bilinmesi gereken birçok hususlar da söz konusudur. Burun estetikleri birçok estetik işlemlerinden farklıdır. Bu nedenle rinoplasti ameliyatı daha hassas olduğunun altını çizebiliriz. Bu nedenle ameliyattan 1 gün öncesinde hastanın kaliteli bir uyku alması,kullandığı ilaçlar hakkında doktora bilgi vermesi hayati bir anlam taşıyor. Bunun haricinde burun estetikleri öncesinde mutlaka sigara ve kafeinden de uzak durulmalıdır.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Burun estetiklerinden sonrasında da hastanın mutlaka doktor tavsiyeleri doğrultusunda hareket etmesi burun sağlığının korunması adına önemlidir. Bu bağlamda ameliyat sonrasında da en az 1 ay boyunca burun darbelerden korunmalıdır. Burun tamponu ile temas edilmemeli ve ürün sadece ilgili doktor tarafından belirtilen süreçte yerinden alınmalıdır. Burun estetikleri ameliyat sonrasında hastanın en azından 1 ay boyunca yüz ve göğüsüstü yatış pozisyonundan da kaçınması önemlidir.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetikleri fiyatları bugün daha da uygundur. Bu nedenle de evinizin konforunda burun estetikleri fiyatlarına bakabilirsiniz. Diğer estetik ameliyatlarında olduğu gibi burun estetiklerinde de fiyat tarifeleri klinik merkezleri ve hastaneler arasında farklılık gösterir. Bu nedenle ameliyat olmadan önce burun estetikleri fiyatlarına göz atmanız tavsiye edilir. Bu nedenle burun estetiği fiyatları sonrasında ameliyatınızı problemsiz bir şekilde olabilirsiniz.

https://www.mehmetemredinc.com/burun-estetigi/ bilgi için hemen tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu